Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości
ul Kaleńska 3
04-367 Warszawa
tel. 22 870 00 01
518 957 332
dziekanat@wspkosmetologia.pl

VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter
VTEM skitter
W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do zdrowego i racjonalnego odżywiania się. Rośnie grono osób, którym zależy na tym, aby utrzymywać właściwą wagę, chcących jeść tylko to, co wpływa korzystnie na ich samopoczucie i metabolizm. Dlatego rola dietetyka - specjalisty z zakresu żywienia i dietetyki - znacznie wzrosła na rynku pracy. I nie dotyczy to tylko osób, które mają problemy z otyłością. Moda na zdrową żywność i zwracanie uwagi na to, jakie produkty składają się na codzienną dietę sprawia, że rośnie popyt na usługi dietetyczne. Studia podyplomowe w Warszawie na kierunku Dietetyka to nasza propozycja dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją specjalistyczną wiedzę w zakresie tworzenia odpowiednio zbilansowanej diety. Oferujemy następujące specjalizacje:
 • dietetyka i planowanie żywienia
Studia dotyczące zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego w różnym wieku. Przedmioty wchodzące w skład programu to między innymi anatomia człowieka, kliniczny zarys chorób, nauka o żywieniu człowieka, dietetyka, w tym żywienie kliniczne, towaroznawstwo, technologia gastronomiczna. Wiedza zdobyta w trakcie studiów umożliwia planowanie dietoterapii oraz planów żywieniowych, ocenę sposobu żywienia i stanu odżywienia, a także ocenę towaroznawczą żywności.
 • bezpieczeństwo i jakość żywności
Student specjalizacji zdobywa wiedzę techniczną, technologiczną, biologiczną oraz ekonomiczną, dzięki której jest przygotowywany do wdrażania systemów zarządzania bezpieczeństwem oraz jakością jedzenia w przedsiębiorstwach oraz ich nadzorowania.
 • poradnictwo żywieniowe i dietetyczne
Absolwenci specjalizacji są uprawnieni do samodzielnego udzielania porad żywieniowo-dietetycznych.
 • dietetyka sportowa
Specjalizacja dotycząca sposobu żywienia sportowców oraz osób aktywnych fizycznie. Absolwenci potrafią zbadać wpływ diety na wydolność, formę fizyczną i wytrzymałość osób aktywnych oraz zaplanować dla nich odpowiedni plan żywieniowy.
Dietetykę na studiach podyplomowych w Warszawie może studiować każdy, kto jest absolwentem studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich). Nie muszą to być tylko kierunki medyczne lub około medyczne.
Studia podyplomowe w zakresie Dietetyki to okazja do tego, aby nauczyć się m.in.:
 • jak należy zaplanować prawidłowo zbilansowaną dietę dla zdrowego i chorego człowieka,
 • w jaki sposób określa się wartość energetyczną żywności,
 • jak ocenia się stan odżywienia człowieka,
 • jak rozpoznawać typy niedożywienia,
 • jaką terapię żywieniową stosować w różnych jednostkach chorobowych,
 • czym różni się żywność ekologiczna od konwencjonalnej,
 • jak przygotowuje się potrawy dietetyczne dla osób w różnych stanach fizjologicznych,
 • technik przygotowywania potraw dietetycznych dla różnych grup ludności (w żywieniu zbiorowym, indywidualnym),
 • w jaki sposób przechowuje się i konserwuje żywność metodami nowoczesnymi i tradycyjnymi.
Wiedzę, którą zdobędą studenci decydujący się na którąś ze specjalizacji, można z powodzeniem wykorzystać w swojej poradni żywieniowej, ale nie tylko. Absolwenci naszej uczelni mają możliwość podjęcia pracy zawodowej w:
 • zakładach żywienia zbiorowego,
 • poradniach żywieniowych,
 • klubach sportowych,
 • organizacjach konsumenckich.
Biorąc pod uwagę, że rośnie grono osób, które chcą stosować indywidualnie ustawioną dietę czy poradzić sobie ze złymi nawykami żywieniowymi, zawód dietetyka jest bardzo pożądany. Dzięki temu, że nauka na naszych studiach podyplomowych opiera się na najnowszych materiałach badawczych, zdobędziesz wiele cennych i przydatnych do swojej pracy informacji. Naszą kadrę tworzą specjaliści, którzy na bieżąco śledzą wszelkie trendy żywieniowe i dzielą się nimi ze swoimi studentami. Dzięki temu zdobyta wiedza pomoże Ci również w zrobieniu szczegółowej analizy diagnozy żywieniowej w różnych przypadkach, a w dalszej kolejności - określić właściwe postępowanie dietetyczne. Wszystkie osoby, które chcą nauczyć się racjonalnego żywienia zarówno siebie, jak innych, a także chcą promować zdrowy styl życia - zapraszamy na studia podyplomowe na kierunku Dietetyka w Warszawie! Gwarantujemy wysoką jakość kształcenia!